Nyheder-soefartsskolen

Flere nyhedsflash fra Søfartsskolen

 • marts 28, 2018

  Kursusstart 1. august 2018

  Tilmelding til et spændende efterårskursus på Nyborg Søfartsskole er i fuld gang. Send en mail eller ring på tlf. 65316631. Så er vi i gang.
 • maj 20, 2017

  Forkursus og STU - Så er du i gang

 • Juli 02, 2016

  Botilbud og uddannelse under samme hat

  Vi har en enestådende mulighed - nemlig at kombinere botilbud med erhvervsuddannelse. Vi har plads på botilbuddet. Optagelse fra 16 år til 50+. Kontakt os for at høre mere Botilbud kan kombineres med Skibsassistentuddannelse, med Forberedelseskursus eller med STU.
 • juni 30, 2016

  Følg os på Instagram @seamandk

  Ved at bruge følgende tags vil dine billeder blive vist forskellige steder på vores hjemmeside. Vi inviterer alle, som har eller har haft tilknytning til vores skole at bruge dem: #seamandk #seamandkstu #seamandkstcw #seamandkgraduates #seamandkundervisning #seamandkstaff #seamandkstudents…
 • juni 29, 2016

  Godt nytår

  Vi ønsker alle tilknyttet vores skolecenter et rigtig godt nytår 2017. Vi ses igen til ny skolestart 30. januar 2017.

#seamandkstu

Modtag vores nyhedsbrev